Czystek: jaka jest jego cena, gdzie kupić i który najlepiej wybrać?

Właściwości czystka są powszechnie znane. Jego suplementacja pomoże nam wzmocnić odporność, oczyścić organizm, a nawet wspomoże procesy odchudzania. Nic więc dziwnego w tym, że spośród mnóstwa suplementów, czystek zdaje się być tym najbardziej popularnym.

Mimo ogromnego zainteresowania, wiele osób zadaje sobie pytanie „gdzie najlepiej kupić czystek?”. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czystek i jego formy

Warto wiedzieć, że czystek występuje w kilku różnych formach. Możemy go dostać w formie ekstraktu (kapsułki), herbatki ekspresowej lub suszu ziołowego. Którą opcję wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejszą formą jest herbata/napar z czystka. Parzenie takowego trwa maksymalnie dziesięć minut. W tej formie zaleca się stosować czystek do trzech razy na dobę (2-3 x 200 ml).

Swojego rodzaju nowością jest czystek w tabletkach. To rozwiązanie równie skuteczne, a przy tym znacznie wygodniejsze. Co więcej, niektóre preparaty (m.in. Cistus Plus) wzbogacane są innymi, wartościowymi składnikami.

Gdzie najlepiej kupić czystek?

Czystek to na tyle popularny suplement, że dostaniemy go dosłownie w każdym większym supermarkecie. Zwykle znajduje się w dziale z innymi herbatami. Dostępny jest również w sklepach ze zdrową żywnością, w drogeriach i niektórych aptekach. Zdecydowanie najlepszą cenę można znaleźć w sklepach zielarskich.

Nieco gorzej jest z dostępnością wygodniejszej formy, a mianowicie czystka w tabletkach. Zamówić go można tylko przez Internet, bezpośrednio u producenta. Jednakże, wysyłka jest błyskawiczna i już po 24 godzinach można cieszyć się suplementem diety.

Jak jest cena czystka?

Czystek nie jest drogim suplementem. Susz ziołowy dostaniemy już za kilkanaście złotych za kilogram. Warto jednak wiedzieć, że cena waha się w zależności od rodzaju, pochodzenia oraz producenta. Za najsmaczniejszy czystek (pochodzący z terenów Turcji) zapłacimy nieco więcej, aniżeli za gorzkawy czystek (pochodzący z terenów Albanii). Należy mieć również na uwadze, że koszt suszu ziołowego zależny jest również od wielkości opakowania. Im jest ono większe, tym koszt za 100g preparatu spada.

Jeśli zaś chodzi o cenę czystka w tabletkach, to wszystko zależy od wielkości naszego zamówienia. Im więcej opakowań kupimy, tym mniej zapłacimy. W najtańszym wariancie Cistus Plus kosztuje 79,50zł/opakowanie, w najdroższym 159,00zł/opakowanie.

Który czystek wybrać?

Suplementacja każdego czystka będzie skuteczna. Z tą jednak różnicą, że wykorzystując czystek w tabletkach, dodatkowo dostarczymy kilka składników, które przyczynią się do poprawy pracy naszego organizmu.

Zaletą czystka w tabletkach jest również komfort stosowania. Wszak, smak czystka w formie naparu nie odpowiada wielu osobom. Wygodne kapsułki wystarczy popić wodą i gotowe.

Oczywiście, czystek pod postacią herbaty/naparu jest również sensownym rozwiązaniem. Nie mniej jednak, jeśli chodzi o liczbę korzyści, to zdecydowanie efektywniejsza okazuje się suplementacja preparatu w tabletkach.

W przypadku gdy mimo wszystko zdecydują się Państwo na zakup suszu ziołowego, zalecamy przetestować kilka rodzajów. Dzięki temu, będziemy mogli wybrać preparat o najlepszym smaku.