Depilacja laserowa: jak działa i czy można przeprowadzić ją w domu?

W dzisiejszych czasach kobiety depilują niemal całe ciało. Począwszy od nóg, poprzez ręce, a skończywszy na okolicach bikini. Wykorzystują w tym celu rozmaite metody depilacji, takie jak: depilację woskową, depilację pastą cukrową oraz depilację laserową. Ta ostatnia cieszy się szczególną popularnością, gdyż gwarantuje najbardziej trwałe rezultaty.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane są od kilku dekad. Jednakże dopiero od niedawna są bezbolesne i nie powodują żadnych podrażnień. Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że trwałość takowej depilacji oscyluje w okolicach kilku lat. Takie rezultaty możliwe są tylko i wyłącznie z tą formą depilacji.

Depilacja laserowa wykorzystuje wiązke światła, które generuje ciepło. Barwnik włosa pochłania ciepło i na skutek wysokiej temperatury uszkadza włosek mieszkowy i komórki odpowiedzialne za jego wzrost.

Depilacja w domu

Depilacja laserowa w domu

Do niedawna depilację laserową można było przeprowadzić tylko i wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej. Dzisiaj, aparatura dostępna jest także w innym, zdecydowanie mniejszym wydaniu.

Depilatory laserowe są dostępne w każdym większym sklepie z elektroniką. Ich koszt nie należy do najmniejszych, ale z całą pewnością bardzo szybko się zwraca. Za średniej klasy depilator elektryczny trzeba zapłacić około 1500 złotych.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilację laserową można przeprowadzać w każdym miejscu naszego ciała. Nowoczesne rozwiązania nie powodują podrażnień nawet na najbardziej wrażliwych częściach naszego ciała, takich jak chociażby okolice bikini.

Zabieg usuwania włosów przy wykorzystaniu depilatora laserowego jest skuteczny tylko przy odpowiedniej długości włosa (5 mm i więcej). Ponadto, może być przeprowadzany na włosach ciemnych. Niska zawartość barwnika we włosach blond, rudych czy siwych sprawia, że zabieg na jasnym włosiu jest po prostu nieskuteczny.

Po zabiegu depilacji laserowej warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i pielęgnacji. Nie powinno się naświetlać skóry opalonej i pokrytej bronzerami i samoopalaczami.

Depilacja laserowa - cena i jakość

Depilacja laserowa: stosunek ceny do jakości/trwałości, czyli czy warto?

Depilacja laserowa – czy to realizowana w domu, czy w gabinecie medycyny estetycznej – jest bardzo droga. W porównaniu do innych form usuwania włosów, zapłacimy kilka, kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt razy więcej. Mimo wygórowanej ceny, zabieg depilacji laserowej – cieszy się ogromną popularnością. Ochoczo siegają po niego osoby w każdym wieku.

Cena zabiegu częstokroć określana jest mianem adekwatnej. W końcu – dobrze przeprowadzony zabieg depilacji laserowej gwarantuje trwałość na bardzo wysokim poziomie. To właśnie fakt, iż rezultaty utrzymują się przez bardzo długi czas sprawia, że wiele osób – mimo wysokiej ceny – decyduje sie na realizację właśnie tego zabiegu.

Rośnie również popularność depilatorów laserowych do użytku własnego. Co więcej, można zauważyć trend zniżkowy jeśli chodzi o cenę takich urządzeń.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *