Depilacja miejsc intymnych: jak pozbyć się włosów z okolic bikini?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu usuwanie włosów z okolic intymnych było czymś bardzo rzadko spotykanym. Dzisiaj, takim zabiegom poddaje się zdecydowana większość kobiet.

Poza klasycznymi metodami przy wykorzystaniu depilatorów i golarek, kobiety realizują depilację przy wykorzystaniu lasera lub wosku/pasty cukrowej (depilacja brazylijska). Nadal sporą popularnością cieszą się również depilatory mechaniczne i maszynki jednorazowe do golenia. Która z tych metod cieszy się lepszą opinią? Zobacz jak przedstawiamy te trzy, niezwykle popularne zabiegi.

Depilacja laserowa

Usuwanie włosów przy wykorzystaniu lasera to zdecydowanie najbardziej trwała metoda. Aktualna technologia pozwala uzyskać efekt, który utrzyma się nawet przez kilka lat. Jest to wynik procesu, podczas którego rozpadowi ulega nie tylko mieszek włosowy, ale także komórki odpowiedzialne za fazę wzrostu włosa.

Aby uzyskać efekt usunięcia wszystkich włosów, należy przeprowadzić minimum 4-6 sesji. Odstępy pomiędzy każdym zabiegiem powinny wynosić kilka tygodni. Włos nie powinien być krótszy niż pięć milimetrów. Skóra poddawana naświetlaniu musi być wolna od wszelkich kosmetyków.

Depilację laserową przeprowadza się tylko na ciemnych włosach, gdyż w procesie rozpadu udział bierze barwnik włosa, którego wysoka zawartość jest konieczna do przeprowadzenia skutecznego zabiegu.

Depilacja brazylijska

Brazilian waxing, czyli depilacja, którą po raz pierwszy przeprowadziły brazylijskie siostry w swoim gabinecie kosmetycznym (stąd nazwa) to zabieg podczas którego wykorzystywany jest wosk lub pasta cukrowa.

Kosmetyczka nakłada specjalną szpatułką rozgrzany preparat. Po zastygnięciu, energicznym ruchem ściąga wosk lub pastę cukrową wraz z włosami. Odpowiednio przeprowadzony zabieg nie jest zbyt bolesny, nie występują również większe podrażnienia. Depilacja brazylijska to zabieg trwały (usuwa włosy wraz z cebulkami). Efekty utrzymywać się mogą nawet do kilku tygodni.

Jeden zabieg jest wystarczający do pozbycia się wszystkich włosów z danej części ciała. Zwykle nie trwa to dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Depilatory/maszynki do golenia

Depilacja to proces, który można realizować również przy pomocy depilatorów oraz maszynek do golenia.

W przypadku depilatorów mamy do czynienia z zabiegiem, który polega na wyrwaniu włosów wraz z cebulką. Niestety w przypadku wielu depilatorów – niezbędne jest to, aby włosy miały określoną długość.

Natomiast, w przypadku depilacji poprzez golenie (przy wykorzystaniu maszynek jednorazowych lub wielorazowych). To rozwiązanie, które ma tyle samo zalet, co i wad. Przede wszystkim – jest świetnie dostepne i tanie. Zabieg zrealizujemy przy wykorzystaniu maszynki za kila złotych. Niestety metoda ta nie jest zbyt trwała. Włosy odrastają niezwykle szybko.

Która metodę depilacji wybrać?

Każde z w/w rozwiązań ma swoje wady i zalety. Nie mniej, zdecydowanie najlepszą metoda jest depilacja laserowa – zabieg, którego jedyna wadą jest cena.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *