Domowe sposoby na białe zęby: przegląd najlepszych metod

Naturalne ubarwienie zębów jest różne – od śnieżnobiałych, poprzez biały z odcieniami szarości, a skończywszy na żółtobrunatnych. Z naturą nie wygramy.

Za najatrakcyjniejsze ubarwienie zębów uchodzi wyrazisty biały, który to stanowi cel wielu osób. Jeśli pragniesz dowiedzieć się jak skutecznie wybielić zęby – zapoznaj się ze sposobami, które przedstawiamy poniżej.

Domowe sposoby na białe zęby

Soda oczyszczona

Zastosowanie sody oczyszczonej w pielęgnacji zębów jest bardzo powszechne. Wystarczy wymieszać odrobinę sody oczyszczonej z pastą do zębów, a następnie szczotkować. Soda ma silne właściwości, dlatego też zalecamy korzystanie z tego typu mikstury maksymalnie raz na kilka tygodni.

W przypadku nadużywania sody oczyszczonej, może dojśc do uszkodzenia szkliwa, co finalnie przyniesie więcej szkód, niż pożytku. W oczach wielu stomatologów – soda oczyszczona to fatalny wybór.

białe zęby

Cytryna

Kwas askorbinowy często określany jest mianem wybielacza zębów. Przyjmowanie cytryny w postaci soku i płukanki tego typu okazują się niezwykle skuteczne. Sok z cytryny można dostarczać w każdej postaci, nawet w herbacie.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że kwasy owocowe nie są korzystne dla zdrowia naszych zębów. Dlatego też, nadużywanie soku z cytryny może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego.

Ogranicz kawę

Kawa ma bardzo duży wpływ na przebarwienia występujące na zębach. Dlatego też, ograniczenie jej spożycia znacznie ograniczy problem żółtych zębów. Kawę możesz zastąpić zieloną herbatą, która ma równie silne działania pobudzające (można stosować z cytryną, co spotęguje efekt).

W przypadku kawoszy, poleca się stosować płukanki po każdej kawie lub zwiększenie częstotliwości mycia zębów.

Pasta wybielająca

Dla wielu pasta wybierająca jest pierwszym wyborem przy walce o białe zęby. Czy słusznie? To już zależy od konkretnego wyboru. Na rynku dostępnych jest wiele past, które tylko z nazwy są wybielającymi. Prawdziwe pasty wybielające dostępne są w aptekach, a ich cena sięga kilkudziesięciu złotych za tubkę.

Warto jednak mieć świadomość, że czasem nawet produkty z apteki zawodzą. Nie każda pasta wybielająca jest skuteczna, dlatego też – przed wyborem konkretnego rozwiązania polecamy zaznajomić się z opiniami oraz sposobem działania konkretnego specyfiku.

Truskawkowa kuracja

Nasiona znajdujące się na truskawkach umożliwiają naturalne pozbywanie się zanieczyszczeń znajdujących się na zębach. Bardzo często zaleceniem stomatologów jest codzienna konsumpcja tych pysznych owoców. Są niskokaloryczne, dlatego nie musisz obawiać się o swoją figurę. Smacznego!

Oczywiście, trudno spodziewać się, że garść truskawek sprawi, że żółte zęby nagle staną się śnieżnobiałe. Truskawki działają oczyszczająco, więc ich wpływ na kolor zębów jest tylko i wyłącznie pośredni.

Sposoby na białe zęby

Nici dentystyczne

Niezwykle skutecznym akcesorium, które umożliwi zachowanie czystości w zębach są nici dentystyczne. To rozwiązanie polecane jest przez dentystów i uważane, za zdecydowanie skuteczniejsze aniżeli standardowe szczotkowanie.

Nici dentystyczne możemy zakupić zarówno w drogeriach, jak i aptekach.

Paski wybielające

Do dobrze opiniowanych rozwiązań na wybielenie zębów zaliczyć należy również paski wybielające. To produkt, który z reguły bazuje na podobnych składnikach, które znajdziemy w pastach wybielających.

Paski wybielające i ich skuteczność to prawdziwy temat rzeka. Na rynku znajdziemy bowiem zarówno skuteczne, jak i nieskuteczne (lub mało skuteczne) rozwiązania. Przegląd opinii to absolutna konieczność.

Herbata z czystka

Herbata z czystka to sposób nie tylko na wzmocnienie i oczyszczenie organizmu. Jak się okazuje, napar z czystka z powodzeniem można wykorzystać jako domową płukankę do zębów. Co oczywiste, nie spowoduje ona, że nagle nasze zęby będą śnieżnobiałe – nie mniej, po kilku tygodniach regularnego wypłukiwania herbatą z czystka, można poprawić koloryt zębów o kilka tonacji.

Co ciekawe, istnieje wiele opinii, które sugerują, że samo picie herbaty z czystka spowodowało poprawę koloru zębów.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *