Jak pozbyć się cellulitu z brzucha, ud i pośladków? Sprawdź najlepsze sposoby!

Cellulit to przypadłość, która w zdecydowanej większości przypadków dotyczy kobiet. Występowanie jej uwarunkowane jest przede wszystkim przez zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Za zdeformowanie tkanki tłuszczowej odpowiedzialne są estrogeny (żeńskie hormony), dlatego też cellulit określany jest typowo damską przypadłością.

Tzw. pomarańczowa skórka to problem dosięgający multum kobiet. Co istotne, nie ma jednej, a wiele przyczyn – co utrudnia jego eliminację. Warto mieć jednak świadomość, że w początkowych stadiach – nie niesie za sobą żadnego zagrożenia. Jest tylko i wyłącznie defektem o charakterze estetycznym.

Cellulit – jakie są przyczyny?

Cellulit poza zachwianiem gospodarki hormonalnej może być wywoływany przez szereg różnych czynników, a mianowicie:

  • Nałogowe palenie papierosów
  • Nałogowe picie alkoholu
  • Niewłaściwa dieta
  • Brak aktywności fizycznej
  • Urazy mechaniczne skóry
  • Noszenie obcisłych ubrań
  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry

Jak podkreślają specjaliści – cellulit może być wywoływany także przez szereg innych, niecharakterystycznych przyczyn. Jest przypadłością, która niezwykle często towarzyszy osobom, które nie dbają o zdrowy styl życia, tj. aktywność fizyczną, dietę czy relaks.

Czy cellulitowi można zapobiec?

Występowanie tzw. skórki pomarańczowej jest zjawiskiem powszechnym, dlatego też coraz więcej osób stara się zastosować odpowiednią profilaktykę. Czy jest ona możliwa?

Oczywiście! Ryzyko wystąpienia tej nieestetycznej przypadłości można zminimalizować poprzez realizację specjalnych masażów skóry, których celem jest pobudzenie krążenia krwi. W tym celu warto korzystać z kosmetyków wzbogacanych minerałami, witaminami, kolagenem oraz elastyną.

Rzecz jasna, trudno mówić o jakiejkolwiek gwarancji. Nie mniej, z całą pewnością zastosowanie profesjonalnych kosmetyków może być pomocne.

Jak pozbyć się cellulitu z brzucha, ud i pośladków?

Cellulit nie bez powodu najczęściej występuje w powyższych miejscach. Wszak, to właśnie tam gromadzi się największa ilość tkanki tłuszczowej.

Na całe szczęście cellulit można szybko i sprawnie wyeliminować. W pierwszej kolejności należy zlokalizować przyczynę występowania zmian i od razu ją wyeliminować. Nie zaszkodzi również wdrożenie zdrowego stylu życia, tudzież – zmiana nawyków żywieniowych, rezygnacja z używek oraz wzmożenie aktywności fizycznej.

Cellulit można usunąć dzięki innowacyjnym zabiegom oferowanym w gabinetach medycyny estetycznej. Szczególnie efektywne są takie rozwiązania jak mikrodermabrazja, cryolift, mezoterapia igłowa oraz peeling chemiczny.

Nie jest jednak koniecznym korzystać z drogich zabiegów. Skórkę pomarańczową z powodzeniem wyeliminujemy także stosując domowe receptury: peeling z fusów kawy, masaże solne oraz naprzemienny prysznic.

W aptekach i drogeriach dostępne są również specjalistyczne kremy i maści redukujące cellulit. To rozwiązania, które z całą pewnością są skuteczne.

Warto mieć jednak świadomość, że skuteczność poszczególnych metod w dużej mierze uwarunkowana jest przyczynami występowania tej nieestetycznej przypadłości.