Jak przyśpieszyć porost nowych włosów? 3 najlepsze metody na gęste włosy

Włosy to ważny element urody – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób korzysta z rozmaitych zabiegów, kosmetyków i sposobów pozwalających przyśpieszyć porost włosów. Wszak, gęste włosy uchodzą powszechnie za zdecydowanie najatrakcyjniejsze.

3 najlepsze metody na gęste włosy

Istnieje szereg różnych metod na przyśpieszenie porostu włosów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie rozwiązania, cechuje różna skuteczność. Które z nich są najlepsze? Które sposoby na przyśpieszenie porostu włosów są najefektywniejsze?

1. Olejowanie włosów olejami: rycynowym, kokosowym, arganowym

Olejowanie włosów to zabieg, który zdecydowanie częściej praktykują kobiety, aniżeli mężczyźni. To błąd! Za sprawą tej metody, nie tylko nawilżymy włosy i odzyskamy utracony blask włosów. To także doskonała metoda, która stymuluje porost włosów.

Olejowanie olejem kokosowym, rycynowym lub arganowym pobudza krążenie krwi w skórze głowy, co finalnie przekłada się na lepsze odżywienie skóry. To z kolei prowadzi do lepszego odżywienia mieszków włosowych i ich szybszy wzrost.

Rekomenduje się regularne olejowanie włosów – tj. co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Włosy można olejować na sucho lub mokro. Dobór techniki powinien być kwestią indywidualną – zależną od osiąganych rezultatów.

2. Wieloskładnikowe tabletki na włosy

Wieloskładnikowe tabletki na włosy to rozwiązania o opracowanej formule, których skuteczność stoi na coraz wyższym poziomie. Rekomendujemy z produktów takich jak Locerin (dla kobiet) i Folisin dla mężczyzn.

Wysoka skuteczność tych produktów uwarunkowana jest przez innowacyjny skład oparty na witaminach, minerałach i ekstraktach roślinnych.

Locerin i jego skład prezentuje się następująco: Sole magnezowe kwasu cytrynowego; otoczka kapsułki – żelatyna; ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego – AnaGain™ Nu (Pisum sativum); ekstrakt z ziela skrzypu polnego (Equisetum arvense L.) [7% krzemionki]; ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica); ekstrakt z łodyg bambusa zwyczajnego (Bambusa vulgaris) [70% krzemionki]; kwas L-askorbinowy (witamina C); ekstrakt z liści lucerny siewnej (Medicago sativa L.); metylosulfonylometan (MSM); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; ekstrakt z owoców papryki rocznej [10% kapsaicyny] (Capsicum annuum L.); cytrynian cynku; amid kwasu nikotynowego (niacyna); askorbinian manganu; L-selenometionina – Selenium SeLECT®; glukonian miedzi(II); ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® (Piper nigrum L.) [95% piperyny]; barwniki – dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; D-biotyna (biotyna).

Natomiast skład Folisin to: Ekstrakt z owoców palmy sabałowej (Serenoa repens) [25% kwasów tłuszczowych]; ekstrakt z pestek dyni (Cucurbita pepo) [20% beta sitosteroli]; lecytyna sojowa [20% kwasu fosfatydowego] – PhosphaMax; otoczka kapsułki – hydroksypropylometyloceluloza; ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego (Pisum sativum) – AnaGain™ Nu; mieszanina tokotrienoli i tokoferoli z olejowca gwinejskiego (Elaeis guineensis) – EVNolMax™; ekstrakt z owoców papryki rocznej (Capsicum annuum L.) [10% kapsaicyny]; cytrynian cynku; mieszanka ekstraktu ryżowego; beta-karoten (witamina A); L-selenometionina – Selenium SeLECT®; glukonian miedzi(II); barwiące ekstrakty roślinne (spirulina, koncentrat soku jabłkowego); ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.) [95% piperyny] – BioPerine®; D-biotyna (biotyna).

Już sama obszerność składu zdaje się być wymowna. Tabletki tego typu działają po kilku tygodniach stosowania. Rekomenduje się jednocześnie wprowadzać zmiany w żywieniu (zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa dieta).

3. Naturalne płukanki: z pokrzywy i skrzypu polnego

Świetną metodą na poprawę porostu włosów jest stosowanie naturalnych płukanek. Doskonale w tej roli sprawdzą się płukanki z pokrzywy i skrzypu polnego. Oba zioła, uznawane powszechnie za chwasty to masa dobroczynnych substancji.

Płukankę z pokrzywy i skrzypu polnego stosujemy bezpośrednio po umyciu włosów. Zabieg daje natychmiastowe efekty w postaci lepszego odżywienia włosów. Co istotne, pierwsze baby hair dostrzeżemy już po kilku tygodniach regularnego stosowania.