Jak szybko schudnąć 5 kg? Czy można schudnąć 5 kg w miesiąc?

W ostatnim czasie liczba osób, które podejmują trudy redukcji zbędnych kilogramów stale rośnie. Wynika to przede wszystkim z rosnącej świadomości społecznej na temat potencjalnych konsekwencji nadwagi i otyłości. Wartym odnotowania jest również fakt, iż nadprogramowa ilość tkanki tłuszczowej to bolączka ponad 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Jak zatem nie trudno zauważyć – skala problemu jest ogromna.

Odchudzanie to proces, o którym mówi się, że jest trudny. To prawda – zdecydowanie trudniej zgubić nagromadzoną tkankę tłuszczową. Nie mniej jednak, nie jest to „mission impossible”, czego najlepszym dowodem są liczne przypadki.

Jak szybko schudnąć 5 kilogramów?

5 kilogramów nadwagi to kłopot, który uwidacznia się głównie na brzuchu i w okolicach pośladków. To właśnie taki nadmiar tkanki tłuszczowej najczęściej motywuje nas do wzięcia się za siebie. W związku z powyższym, w dzisiejszej publikacji pragniemy możliwie precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie jak schudnąć właśnie 5 kilogramów.

Ile można schudnąć w miesiąc?

Odpowiedź na pytanie dotyczące tempa odchudzania – nigdy nie jest jednoznaczna. Dwie różne osoby stosujące ten sam jadłospis, realizujące ten sam trening i sięgające po te same suplementy – mogą chudnąć w skrajnie różnych tempach. Związane jest to z uwarunkowaniami genetycznymi, ogólną kondycją organizmu oraz predyspozycjami.

Nie mniej jednak, jak podpowiada doświadczenie – w skali miesiąca bez trudu można schudnąć 5 kilogramów, co udaje się lwiej części osób podejmujących trudy odchudzania. Przy odpowiedniej dyscyplinie i rygorze (nadal w granicach bezpiecznego odchudzania), można schudnąć w dobrym tempie.

Dlatego też, jeśli pojawia się pytanie o możliwość redukcji 5 kilogramów w ciągu miesiąca to odpowiedź zawsze brzmi: TAK.

Jak schudnąć? 3 kroki do wymarzonej sylwetki

Odchudzanie na pewno nie należy do procesów łatwych. Wymagająca dieta, intensywny trening i zdrowy tryb życia – metamorfoza obejmuje szereg elementów, co na pewno jest niemałym wyzwaniem. Jednakowoż, cel – z całą pewnością – jest warty poświęceń i wysiłku.

Mówiąc o odchudzaniu, konieczne jest wyróżnienie trzech fundamentalnych elementów, tj. diety, treningu i suplementacji.

Dieta na odchudzanie. Co jeść, aby schudnąć 5 kilogramów w miesiąc?

5 kilogramów w skali miesiąca to nie jest szczególne wyzwanie, które sprawi, że nagle nasza dieta będzie bardzo restrykcyjna. W zasadzie wystarczy ograniczyć podaż o około 10% kaloryczności. Wówczas, zmusimy nasz organizm do pobierania materiału zapasowego, tj. tkanki tłuszczowej.

Jeśli zaś chodzi o dobór produktów, to zdecydowanie rekomendujemy korzystanie z dużej ilości warzyw i owoców. W diecie powinno znaleźć się także miejsce dla ryb, chudego mięsa i nabiału. Nie możemy również zapominać o zdrowych tłuszczach.

Jeśli zaś chodzi o kluczowe zasady odżywiania to:

  1. Jedz częściej, ale w mniejszych porcjach.
  2. Konsumuj posiłki co 2-3 godziny.
  3. Pij dużą ilość wody.
  4. Zrezygnuj z posiłków przed snem.

Trening na odchudzanie. Jak ćwiczyć, aby schudnąć 5 kilogramów w miesiąc?

Trening redukcyjny to bardzo ważny element procesu odchudzania. Wszak, to właśnie podczas aktywności fizycznej dochodzi do spalania dostarczonego materiału. Co istotne, dopiero po kilkunastu minutach dochodzi do poboru materiału z tkanki tłuszczowej.

Najlepszy trening na odchudzanie to zdecydowanie aeroby. Ćwiczenia tlenowe bo o nich mowa, gwarantują spalanie największej ilości kalorii podczas określonego czasu. Do najefektywniejszych ćwiczeń aerobowych zaliczamy: bieganie, jazdę na rowerze, pływanie.

Suplementy na odchudzanie. Co stosować, aby schudnąć 5 kg w miesiąc?

Rola suplementacji przy redukcji jest coraz większa. Producenci suplementów dostarczają coraz to skuteczniejsze preparaty, które mają ogromny wpływ na tempo odchudzania. W praktyce, mogą je zwiększyć o nawet kilkadziesiąt procent.

Rekomendujemy korzystanie z suplementów z tzw. „najwyższej półki”. Warto sięgać przede wszystkim po wieloskładnikowe środki o wielotorowym działaniu, tj. hamujące apetyt, przyśpieszające spalanie tłuszczu, oczyszczające organizm.