Pielęgnacja włosów cienkich i wypadających. Jak wzmocnić włosy?

Dla kobiety włosy są czymś szczególnie ważnym. Wszak, odpowiednia fryzura wpływa zarówno na atrakcyjność, jak i seksapil. Panie przykładają do pielęgnacji sporo uwagi, co widać chociażby po sprzedaży wszelakich kosmetyków do włosów.

Pielęgnacja jest szczególnie ważna wtedy, gdy włosy są wrażliwe, cienkie i mają tendencję do nadmiernego wypadania. Wówczas to, należy dbać o nie ze szczególną starannością. O tym jak pielęgnować ten typ włosów – w dalszej części artykułu.

Włosy cienkie i wypadające: mycie

Wbrew pozorom, zabiegi higieniczne takie jak mycie są zróżnicowane w zależności od typu włosa. W przypadku włosów cienkich, posiadających tendencję do wypadania należy przeprowadzać zabiegi higieniczne znacznie rzadziej.

W celu umycia włosa należy korzystać z preparatów bazujących na naturalnych składnikach (bez silnych detergentów), gdyż nie mają one negatywnego wpływu na strukturę włosa. Należy również pamiętać o tym, by zabieg przeprowadzać delikatnie. Tak, aby włosów podczas kąpieli ubyło jak najmniej.

Włosy cienkie

Włosy cienkie i wypadające: odżywiania i olejowanie

Włosy, które mają tendencję do wypadania bardzo często są zbyt słabo odżywiane. Brak cynku i innych minerałów oraz witamin w diecie ma bezpośrednie przełożenie na kondycję mieszków włosowych i skóry.

Warto zadbać nie tylko o odżywianie włosów od wewnątrz, ale także stosować odżywki w postaci szamponów, sprayów i kropelek. Dwufazowe działanie może zdziałać „cuda” w naprawdę krótkim czasie. Ponadto, warto realizować zabiegi wykorzystujące naturalne składniki (np. Maseczka z drożdży i żółtka jajka, maseczka z miodu).

Włosy cienkie i wypadające należy również olejować, celem ochrony struktury włosa.

Stylizacja włosów cienkich i wypadających

Bardzo często kobiety nieświadomie robią krzywdę swojej urodzie poprzez nieodpowiednią stylizację. Nie mamy tutaj na myśli konkretnych fryzur, a technologii wykorzystywanej przy ich realizacji.

Wysoka temperatura na której bazują lokówki, prostownice i suszarki osłabiają włos. Podobnie może się dziać w przypadku nadmiernego wykorzystywania żelów, pianek i lakierów do włosów.

Domowe sposoby na włosy cienkie i wypadające

Niegdyś, w niemal każdym domu korzystano z domowych rozwiązań na pielęgnację włosów. Wynikało to przede wszystkim z faktu, iż dostępność profesjonalnych kosmetyków było mocno ograniczona.

Dzisiaj, po domowe rozwiązania na pielęgnację włosów sięgamy nieco rzadziej, aczkolwiek – niektóre z rozwiązań, nadal cieszą się naprawdę sporą popularnością. Poniżej przedstawiamy pięć najlepszych domowych metod na wzmocnienie włosów cienkich i wypadających.

sposoby na włosy

Pokrzywa (płukanka z pokrzywy)

Płukanka z pokrzywy to rozwiązanie, które zapewni oczyszczenie włosów, wzmocnienie mieszków włosowych oraz odżywienie. Włosy odzyskają naturalny blask i staną się zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Płukankę przygotowuje się z suszu ziołowego (najlepiej z młodych liści pokrzywy).

Wcierka z nasion kozieradki

Doskonałą efektywnością w walce o atrakcyjniejsze i mocniejsze włosy, wykazuje sie kozieradka, a konkretniej – nasiona tej rośliny. Wcierka gwarantuje odżywienie, szybszy porost oraz wzmocnienie włosów. Podaje się również, że poprzez jej stosowanie pojawia się znacznie więcej tzw. baby hair.

Maseczka z jajek i drożdży

Bogactwo witaminowo-mineralne jajek i efektywność drożdży spożywczych to połączenie, które zagwarantuje lepsze odżywienie włosów i skóry głowy. Prócz tego, włosy staną się znacznie mocniejsze i przestaną wypadać.

Napar ze skrzypu polnego (doustnie lub jako płukanka)

Niezwykle skuteczną kurację przeciwko wypadaniu włosów przeprowadzimy poprzez wykorzystanie naparu ze skrzypu polnego. Ten powszechnie występujący chwast to źródło nie tylko wielu witamin i minerałów, ale także innych cennych dla zdrowia włosów substancji.

Maść końska na włosy

Ciekawym sposobem na wzmocnienie włosów jest również stosowanie maści końskiej. To metoda nieco mniej popularna, aczkolwiek – niezwykle skuteczna. Związki zawarte w maści sprawdzą się nie tylko w przypadku bólów mięśniowych, ale także jako skuteczna odżywka na wypadanie i porost włosów.