Sposoby na gęste i mocne włosy. Które z domowych rozwiązań warto stosować?

Marzysz o pięknych, gęstych i zdrowych włosach? Chcesz, aby Twoja fryzura była mocna i pełna blasku? Sprawdź najlepsze sposoby na gęste i mocne włosy! Przedstawiamy wyłącznie naturalne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Płukanka z pokrzywy na włosy

Pokrzywa to roślina, z której ekstrakt znajdziemy w wielu profesjonalnych kosmetykach (nie tylko do włosów!). Nie ma w tym absolutnie nic co mogłoby dziwić – to prawdziwa bomba korzystnych dla urody substancji.

Susz ziołowy z pokrzywy można wykorzystać jako materiał na płukankę, wcierkę lub maseczkę. Zdecydowanie najlepiej działają pokrzywowe płukanki – odświeżają, odżywiają i eliminują wszelkie defekty o podłożu grzybiczym. Płukankę z pokrzywy rekomenduje się stosować po każdorazowym myciu głowy.

Uwaga! Susz ziołowy najlepiej przygotowywać z młodych liści pokrzywy, które zbierzemy wiosną – najlepiej na przełomie kwietnia i maja.

Wcierka z nasion kozieradki na mocne włosy

Nasiona kozieradki to kolejny naturalny produkt o bardzo szerokich właściwościach. Znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle kosmetologicznym, jak i farmaceutycznym. Kozieradka wykorzystywana jest również także w boosterach testosteronu.

W przypadku wykorzystania kozieradki na włosy, możemy liczyć na efekt wzmocnienia włosów. Co więcej, regularne stosowanie kozieradki to gwarancja zagęszczenia włosów. Właściwości nasion sprawiają, że na skórze pojawia się mnóstwo tzw. baby hair.

Uwaga! Nazwa „wcierka” może być myląca. Nie należy mocno wcierać przygotowanego kosmetyku. Wystarczy kolistymi, bardzo delikatnymi ruchami rozprowadzić kosmetyk na głowie, a następnie przykryć go folią i ręcznikiem, celem zwiększenia efektywności.

Aloes i jego wpływ na włosy

Przedstawiając najlepsze sposoby na gęste i mocne włosy, nie sposób nie wspomnieć o żelu aloesowym, który to stanowi produkt oddziałujący na włosy wielopłaszczyznowo. Stosując aloes na włosy możemy liczyć na efekt nawilżenia, odżywienia i wzmocnienia.

Aloes świetnie się sprawdza przy zapobieganiu rozdwajaniu się końcówek, walce z łupieżem. Pojawia się również coraz więcej osób sugerujących, że aloes jest skuteczny także jako produkt stymulujący mieszki włosowe do intensywniejszego, gęstszego wzrostu.

Uwaga! Żel aloesowy możesz pozyskać zarówno bezpośrednio z rośliny, jak i skorzystać z gotowych, komercyjnych produktów. Wybierając aloes na włosy, powinniśmy zwrócić uwagę na: zawartość żelu aloesowego (zalecane: minimum 98%), metodę wyodrębniania (zalecane: metoda na zimno).

Maseczka ze skrzypu polnego

Maseczka ze skrzypu polnego to rozwiązanie cieszące się sporą popularnością. Ten popularny chwast to źródło wielu wartościowych substancji, które mają pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów.

Maska ze skrzypu polnego powinna być przygotowana na bazie naparu ze skrzypu polnego, jajek oraz oliwy z oliwek. Takie zestawienie składników gwarantuje: doskonałe odżywienie włosów i skóry głowy, nawilżenie oraz wzmocnienie bariery ochronnej.

Olej rycynowy na włosy

Dobrą praktyką jeśli chodzi o pielęgnację włosów jest tzw. olejowanie, tj. zabieg natłuszczania włosów specjalnymi olejami. W tej roli doskonale sprawdza się olejek rycynowy. To obok oleju kokosowego i oleju arganowego – zdecydowanie najczęściej wykorzystywany tłuszcz do pielęgnacji włosów.

Olejowanie olejem rycynowym rekomenduje się realizować na całej długości włosów – od nasady, aż po końcówki. Na całe włosy wystarczy dosłownie odrobina oleju – zbyt duża jego ilość może powodować, że włosy będą zbyt mocno obciążone, co negatywnie odbije się na ich wyglądzie.

Podsumowanie

Istnieje wiele różnych sposobów na wzmocnienie włosów – lwia część z nich to domowe receptury, które wykorzystywane były przez nasze babcie i mamy. Ich skuteczność stoi na wysokim poziomie, co sprawia, że można o nich powiedzieć, iż stanowią alternatywę dla drogich, komercyjnych rozwiązań – masek, odżywek i innych produktów dostępnych w drogeriach.