Większy biust po ciąży. Czy ten efekt się utrzyma?

Kiedy kobieta zachodzi w ciąże ma sporo obaw. Macierzyństwo niesie bowiem za sobą naprawdę wiele zmian. Nie tylko w życiu, ale i w wyglądzie kobiety.

Przede wszystkim, Panie obawiają się towarzyszących defektów: nadwagi, cellulitu czy rozstępów. Nie mniej jednak, ciąża powoduje także wiele pozytywnych zmian w urodzie. Wszak, nie bez powodu o kobietach w ciąży mówi się, że wyglądają „promieniująco”.

Jednym z pozytywnych „skutków ubocznych” jest większy biust. I choć kobietom wydaje się, że wzrost piersi spowodowany jest tylko i wyłącznie nagromadzonym pokarmem, to niestety – uwarunkowany jest także przez wzrost poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie.

Większe piersi po ciąży – czy efekt się utrzyma?

Minusem jest również to, że piersi po ciąży bardzo często wracają do naturalnych gabarytów. Czy oznacza to, że zmiana jest tylko na „czas określony”? I tak. I nie.

W wielu przypadkach biust po ciąży nadal jest większy, co jest zasługą odpowiednio przeprowadzanych procesów. Zaliczyć do nich możemy między innymi:

  • właściwe nawyki żywieniowe (dieta na większy biust to nie mit!)
  • masaże ujędrniające
  • stosowanie kosmetyków i suplementów powiększających biust

Co jednak zrobić, gdy większy biust się nie utrzymuje? Jeśli nowa odsłona Twoich piersi tak bardzo Ci się spodobała, to masz kilka możliwości, aby ją powiększyć. Jednym z nich jest… ponowne zajście w ciążę, ale domyślamy się, że nie o to chodzi!

Dosyć często Panie decydują się na zabiegi modelujące, ujędrniające i powiększające biust. W dzisiejszej publikacji pragniemy pokrótce przedstawić cztery najczęściej wykorzystywane metody na powiększanie biustu.

Operacja plastyczna

Operacja plastyczna polega na aplikacji implantów piersiowych, bezposrednio pod mięśniem piersiowym. To metoda pozwalająca powiększyć piersi o dowolną liczbę rozmiarów. Pacjentka ma również możliwość wyboru kształtu implantu oraz jego wypełnienia.

Koszt zabiegu tego typu zwykle oscyluje w granicach 15 000 – 20 000 złotych (w zależności od konkretnej kliniki). Wykonywany jest w znieczuleniu pełnym (pod narkozą). Efekt finalny widoczny jest zwykle po 2-3 miesiącach (zagojenie ran).

Powiększanie własnym tłuszczem

Lipomodeling, czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem to zabieg gwarantujący uzyskanie w pełni naturalnego efektu. Trwałość tego zabiegu to kilka lat. Przyswajalność wcześniej pobranego tłuszczu oscyluje w granicach od 20 do 80%. Koszt zabiegu nie powinien przekraczać 10 000 złotych.

Powiększanie kwasem hialuronowym

Wykorzystywanie preparatów bazujących na kwasie hialuronowym jest bardzo powszechne. Można dzięki nim dowolnie wymodelować i powiększyć piersi o nawet dwa rozmiary. Trwałość zabiegu to maksymalnie 30 miesięcy (należy realizować zabiegi uzupełniające). Koszt nie powinien przekroczyć około 6000-9000 złotych.

Tabletki na powiększanie piersi

Metodą, która wykorzystywana jest bardzo często są tabletki (suplementy diety). To rozwiązanie najmniej inwazyjne. Niestety, efektywność tej formy jest bardzo zróżnicowana.

Preparaty tego typu bazują na naturalnych hormonach – fitoestrogenach, których spożycie w dużych ilościach może skutkować trwałym powiększeniem piersi o nawet dwa rozmiary. Tego typu suplementy nie powinny kosztować więcej niż 200-300 złotych.

Którą metodę na powiększanie biustu wybrać?

Wybór konkretnego rozwiązania z całą pewnością nie jest rzeczą łatwą. Wszak, metody są bardzo zróżnicowane pod kątem:

  • efektywności
  • bezpieczeństwa
  • inwazyjności

Wiele kobiet wręcz obawia się zabiegów na większy biust i przez to jedynym rozwiązaniem jest stosowanie tabletek na większy biust.

Warto dodać, że powiększanie biustu to coraz częstsza praktyka. Kobiety ochoczo decydują się na tego typu zabiegi, gdyż pozwalają one na uzyskanie trwałego efektu i sporą zmianę w urodzie. Nie ma w tym absolutnie nic, co mogłoby dziwić! Wszak, biust jest jednym z najważniejszych elementów kobiecej urody. Dla niektórych Pań jest nawet miarą kobiecości.