• UMÓW SIĘ: +48 884 877 779, +48 793 73 76 76, klinika@deamed.pl
  • Chcesz umówić się na zabieg wizytę?

    Zadzwoń do nas aby umówić dogodny termin +48 884 877 779

DERMATOSKOPIA

Ze względu na zwiększenie częstości zachorowania na czerniaka skóry poszukiwano sposobu diagnostyki wczesnych postaci tego nowotworu, co pozwoliłoby na usunięcie, a tym samym całkowite wyleczenie pacjenta. Postęp w diagnostyce przedoperacyjnej dokonał się dzięki wprowadzeniu dermatoskopii. Badanie to wykonywane jest przy użyciu przenośnego, specjalnie skonstruowanego mikroskopu, dzięki któremu zmiany skórne można oglądać w powiększeniu 10-60x, a dzięki wprowadzeniu videodermatoskopii nawet 100x. Znacznie zwiększyło to dokładność oceny i diagnostyki znamion barwnikowych, a także rozróżnienie ich od innych, podobnie wyglądających zmian skórnych. Badanie to nie jest bolesne i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania pacjenta.

TRICHOSKOPIA

Jest to badanie wspomagające w diagnostyce chorób włosów i przyczyn łysienia. Polega ono na obejrzeniu skóry głowy trichoskopem w kilku miejscach i ocenie stanu skóry głowy i budowy mieszków i łodyg włosów.

Przeprowadzenie tego badania wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent przez 3 dni poprzedzające badanie nie powinien myć włosów, ani używać żeli, pianek, lakierów i innych kosmetyków. Osoby z farbowanymi włosami powinny mieć przynajmniej 1 cm odrostu.

BADANIE HISTOPATOLOGICZNE

Wiele chorób skórnych daje podobne objawy i ma zbliżoną morfologię. W celu postawienia dokładnego rozpoznania, a tym samym zastosowania odpowiedniego leczenia, konieczne bywa przeprowadzenie badania histopatologicznego. W tym celu pobierany jest, przy pomocy specjalnego urządzenia, drobny fragment zmiany skórnej, który po specjalnej obróbce poddawany jest badaniu pod mikroskopem. Badanie zmian skórnych jest przeprowadzane przez doświadczonego patomorfologa, co umożliwia postawienie właściwego rozpoznania.

Zadzwoń do nas aby się umówić +48 884 877 779