• UMÓW SIĘ: +48 884 877 779, +48 793 73 76 76, klinika@deamed.pl
  • Chcesz umówić się na zabieg?

    Zadzwoń do nas aby umówić dogodny termin +48 884 877 779

Jak można usuwać przebarwienia na skórze ?

Pod wpływem działania promieniowania UV albo na skutek różnorodnych dolegliwości na skórze pojawiają się niezbyt estetyczne przebarwienia. Obecnie istnieje kilka różnych metod ich usuwania. Optymalna dla konkretnego Pacjenta metoda dobierana jest przez lekarza – specjalistę medycyny estetycznej, podczas konsultacji. Przede wszystkim uwzględniane zostają oczekiwania Pacjenta w kwestii spodziewanego wyniku zabiegu, a lekarz ocenia stan jego skóry, przebyte choroby, przyjmowane leki oraz inne wskazania i przeciwwskazania.

Powstawanie przebarwień skórnych związane jest z nadmiernym nagromadzeniem się w jednym miejscu w skórze komórek produkujących barwnik melaninę. Każde przebarwienie wymaga indywidualnego postępowania, ponieważ różnią się one zarówno rozległością jak i głębokością ułożenia w skórze nadmiaru melaniny.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień?

Jedną ze stosowanych w naszej klinice metod usuwania przebarwień z powierzchni skóry jest zastosowanie lasera diodowego Palomar StarLux 500. Zabieg nie powoduje uszkodzeń naskórka. Promienie laserowe o odpowiednio dobranej długości fali wnikają w głąb skóry i rozbijają skupiska melaniny. Całe zjawisko oparte jest na zasadzie fototermolizy selektywnej. Namierzane przez laser chromofory to melanina. Następnie naturalne procesy odnowy skóry rozjaśniają zmiany, które zostały potraktowane przez optymalne fale światła.

W efekcie zachodzenia tych procesów przebarwienia na skórze znikają w ciągu 2-3 dni.

Jak wygląda rezultat zabiegu?

Efekty zabiegu są trwałe, jednakże w przypadku osób posiadających tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, należy pamiętać o zabiegach przypominających i unikaniu promieni słonecznych.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

W przypadku wszystkich zabiegów usuwania przebarwień powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy niemal od razu po wykonaniu zabiegu. Pacjent musi jednak zwracać szczególną uwagę na stosowanie właściwych środków ochrony przeciwsłonecznej. Poddanych zabiegowi obszarów ciała przez kilka dni nie należy również poddawać działaniu skrajnie niskich i wysokich temperatur.

W obszarach poddanych działaniu promieniowania laserowego możliwe jest wystąpienie nieznacznego zaczerwienienia i obrzęku. Może pojawić się również delikatne swędzenie lub pieczenie. Zazwyczaj mijają one w ciągu kilku godzin. Po upływie mniej więcej tygodnia, kiedy nastąpi już zagojenie się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, jej koloryt wróci do normy.

Zadzwoń do nas aby się umówić +48 884 877 779