• UMÓW SIĘ: +48 884 877 779, +48 793 73 76 76, klinika@deamed.pl
  • Chcesz umówić się na zabieg mezoterapii?

    Zadzwoń do nas aby umówić dogodny termin +48 884 877 779

Czym jest Mezoterapia ?

Mezoterapia to zaawansowany zabieg medycyny estetycznej polegający na mikroiniekcjach składników aktywnych, takich jak witaminy, minerały, kwas hialuronowy i peptydy, bezpośrednio w skórę.

Jest stosowana do odmładzania, nawilżania i regeneracji skóry, jak również do walki z cellulitem, wypadaniem włosów i lokalnymi nagromadzeniami tłuszczu. Efekty mezoterapii obejmują poprawę jędrności i elastyczności skóry, redukcję zmarszczek, nawilżenie oraz ożywienie cery, co przekłada się na młodszy i zdrowszy wygląd.

Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Jest to zabieg terapeutyczny polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca, które wymagają specjalnego traktowania. Zabieg polega na ostrzykiwaniu z użyciem bardzo cienkiej igły wybranych obszarów skóry. Jest to metoda uniwersalna wykorzystywana w leczeniu różnych schorzeń. Rodzaj preparatu, którego używa się do zabiegu wybiera się stosownie do problemu. Zabiegi może wykonywać jedynie lekarz.

Na czym polega ujędrnianie skóry z wykorzystaniem mezoterapii?

W związku z upływem czasu oraz narażeniem na czynniki środowiskowe (promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz, palenie papierosów, stres) w skórze ubywa kwasu hialuronowego oraz dochodzi do degradacji włókien sprężystych i kolagenowych. Powoduje to w efekcie wiotczenie skóry i pojawianie się zmarszczek. Aby zahamować ten proces stosuje się zabiegi mezoterapii z użyciem preparatów zawierających kwas hialuronowy z dodatkiem witamin, aminokwasów, koenzymów.

Kwas hialuronowy chłonie wodę, co daje efekt nawilżenia skóry oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i endogennego kwasu hialuronowego.

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • starzenie i utrata jędrności skóry
  • wypadanie włosów
  • cellulit
  • rozstępy

Jakie są przeciwwskazania?

    • alergia, uczulenie na składniki preparatu
    • ciąża, okres karmienia piersią
    • stany zapalne na skórze, opryszczka
    • zła tolerancja zabiegu
    • choroby nowotworowe
    • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

Czy należy specjalnie przygotować się do zabiegu?

Nie jest wymagane szczególne przygotowanie do zabiegu. Osoby ze skłonnością do tworzenia krwiaków mogą przez kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie leków z escyną (Aescin 3×2 tab., Reparil 3×2 draż.), by zmniejszyć takie ryzyko i przyspieszyć znikanie tych, które się powstaną. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej, np. Heviran.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem, który nakładamy 40-60min przed zabiegiem. Dzięki temu zabieg nie jest bolesny.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu mezoterapii to widoczna poprawa kondycji i wyglądu skóry, obejmująca zwiększenie nawilżenia, redukcję drobnych linii i zmarszczek, poprawę jędrności oraz elastyczności skóry.

Zabieg przyczynia się również do wygładzenia tekstury skóry, zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów, a także redukcji objawów cellulitu i lokalnych nagromadzeń tłuszczu.

Mezoterapia może także stymulować wzrost nowych włosów, redukując problem wypadania włosów i przyspieszając regenerację skóry głowy. Dzięki indywidualnie dobieranym koktajlom składników aktywnych, efekty mezoterapii są szybko zauważalne, oferując pacjentom naturalnie odmłodzony wygląd i poprawę ogólnej kondycji skóry.

Inne częste pytania

Po zabiegu zalecane jest stosowanie przez 3 dni specjalnych kremów wspomagających regenerację (Cicalfate, Terproline EGF), normalna pielęgnacja podstawowa oraz unikanie słońca i stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Osobom, u których wystąpiły krwiaki i zasinienia zaleca się stosowanie leków z escyną (Aescin 3×2 tab., Reparil 3×2 draż.) celem przyspieszenia ich ustępowania, natomiast pacjentom z nawracającą opryszczką zalecamy stosowanie profilaktyczne acyklowiru, np. Heviran przez kilka dni po zabiegu.

  • rumień po zabiegu ustępujący samoistnie po kilku minutach lub godzinach;
  • zasinienia i krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (preparaty zawierające kwas salicylowy często stosowane w profilaktyce chorób układu krążenia); osoby ze skłonnością do powstawania siniaków powinny zarezerwować sobie 2-3 dni po zabiegu na regenerację (ewentualna absencja w pracy) lub wykonać zabieg przed weekendem

Początkowo wykonuje się 4-6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie, a następnie stosuje się terapię podtrzymującą i regenerującą 1 zabieg co 2-6 miesięcy. O doborze odpowiedniego preparatu leczniczego oraz częstotliwości wykonywania zabiegów decyduje lekarz w zależności od konkretnego przypadku.

Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po serii 4 zabiegów, zazwyczaj utrzymuje się około 6 miesięcy. Wtedy też jest moment na podjecie decyzji o zabiegu podtrzymującym. O długości utrzymywania się rezultatów zabiegów decyduje wiek pacjenta, rodzaj i ilość zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów, stosowanie używek i ekspozycja skóry na słońce bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Aby jak najdłużej utrzymać efekt zabiegu ważne jest unikanie używek i palenia papierosów, co bardzo przyspiesza proces starzenia skóry. Dodatkowo ważne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym (SPF 30 i więcej) w okresie silnego nasłonecznienia. W codziennej pielęgnacji stosuje się kremy z antyoksydantami (Wit C, witamina E, kwas ferulowy, flawonoidy, Florentyna, koenzym Q), a także zaleca się preparaty doustne z antyoksydantami.

Często łączy się też mezoterapię z pilingami medycznymi (piling kwasem pirogronowym, glikolowo-salicylowym, glikolowym, ferulowym, retinowym, trójchlorooctowym). Czasem też łączy się zabiegi mezoterapii z zabiegami derma penem lub pilingi fotodynamiczne. Przy bardziej zaawansowanych zmianach skórnych wskazane są przed zabiegami mezoterapii zabiegi laserowe fotoodmładzania laserem Palomar MaxG, laseram frakcyjnym Lux 1540, laserem frakcyjnym CO2 lub głowicą Deep IR.

Mezoterapia jest bardzo skuteczna metodą stosowaną w celu poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania czy pobudzeniu odrostu. Zabieg polega na powierzchownym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów tym samym polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem, zatem zabiegi wykonywane są zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Czasem też stosuje się mezoterapię profilaktycznie. Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

W leczeniu cellulitu mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów. Stosowana jest jako zabieg wspomagający lub, w zależności od zaawansowania schorzenia, alternatywny do zabiegów Cryolab, który jest podstawowym zabiegiem w zwalczaniu cellulitu. Mezoterapia jest raczej zalecana przy u osób z mniejszym cellulitem, u ktorych udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt . Dzięki zabiegom mezoterapii uzyskuje się poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej, poprawę metabolizmu komórek tłuszczowych; poprawę mikrokrążenia, hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników; lepsze odżywianie skóry.

Rozstępy są to linijne równolegle ułożone czerwone lub czerwono-sine uszkodzenia skóry. Związane są z nadmiernym rozciągnięciem skóry i uszkodzeniem włókien kolagenowych. Często występują u młodzieży w okresie szybkiego wzrostu, w ciąży, przy zaburzeniach hormonalnych. Zmiany te mają charakter zanikowych blizn i zostawiają to trwałe ślady. Po kilku latach ich kolor staje się biały. Stanowią one często poważny defekt kosmetyczny. Mogą pojawić się na plecach, brzuchu, udach, pośladkach i ramionach. Mezoterapia jest jedną z metod służących do poprawy wyglądu tych zmian. Jednak zwykle łączona jest z innymi metodami, do których należą pilingi czy zabiegi laserami frakcyjnymi ablacyjnymi i nieablacajnymi.

Zadzwoń do nas aby się umówić +48 884 877 779